Jak nám sdílet Vaše přístupy?

Zde Vám ukážeme jak sdílet přístup k marketingovým nástrojům a jak projít nastavením služeb:

Google Ads
Sklik
Facebook Business Manager
Google Analytics
Zboží.cz
Heureka
Google Tag Manager
Google Search Console
Google Merchant Center
Mergado

Audit PPC kampaní

Google Ads

K přístupu potřebujeme Vaše zákaznické číslo. To v Google Ads naleznete v pravém rohu hlavního menu.

Poté Vám přijde Žádost o přístup na Váš e-mail, kterou nám musíte potvrdit.

Sklik

Sklik to má jednodušší. Veškeré přístupy řešíte ve Vašem nastavení účtu.

Na pravé straně je poté možnost nabídnout, nebo požádat o přístup k účtu.Vy potřebujete nabídnout správce účtu. Do jména účtu vyplníte email marketing@mimedigital.cz a už jen odešlete.

Facebook Business Manager

Nejprve si projdeme, jak Business Manager založit. Pokud se Vás tato část netýká, pokračujte prosím níže

  • Na stránce business.facebook.com klikněte na tlačítko Vytvořit účet
  • Budete se muset přihlásit ke svému účtu na Facebooku, nebo si jej vytvořit
  • Vyplňte údaje o Vás a Vaší společnosti
  • Spusťte průvodce nastavením

Jakmile si vytvoříte přístup Business Manager, přidejte si zde Vaši Facebook firemní stránku, svůj reklamní účet a další (Facebook pixel, katalog produktů, profil firmy na Instagramu). Pokud Vám cokoliv z toho chybí, je třeba to vytvořit. Abyste přidali existující reklamní účet, potřebujete jeho ID, které je unikátní a které naleznete v nastavení tohoto účtu. Firemní stránku na Facebooku přidáte pomocí jejího názvu nebo URL adresy.

Jakmile kliknete na nabídku vlevo nahoře, zobrazí se Vám menu Business Manageru. Jděte do části Nastavení kde máte možnosti jako Doplňující informace, Platební metoda, Vaše fakturační údaje a další.

Pomocí tlačítka Nastavení firmy spravujete uživatelské přístupy, reklamní účty, pixel, katalog. Doporučujeme také doplnit údaje o firmě (adresa, DIČ aj.) v části nastavení Informace o firmě.

Sdílení přístupů

Přihlaste se do Business Managera skrze odkaz business.facebook.com

  • Je třeba rozkliknout menu nahoře vlevo a zvolit Nastavení firmy (v horní části nabídky)
  • Následuje kliknutí na Uživatele, poté na Partneři a Přidat
  • Dále vložíte ID Business Manageru mime digital 688709992493335 a potvrdíte pomocí tlačítka Další

Poté je třeba vybrat všechny položky, které budeme ke spolupráci potřebovat (reklamní účet, firemní stránka, firemní profil na Instagramu, pixel, katalog produktů) a u každé z nich zvolit, že náš přístup bude mít oprávnění Správce. Bez přístupu jako Správce nemusíme mít možnost nastavit vše, co potřebujeme, je tedy nutné toto dodržet, aby vše proběhlo hladce.

Google Analytics

Pro kompletní nastavení Google Analytics a reportování výsledků, musíme mít přístup do Google Analytics pro:

Opět musíme mít úroveň přístupu Administrátor.

Srovnávače zboží

V současnosti nelze udělit přístup do srovnávačů Heureka, Favi, Glami, Biano a lze tedy udělit přístup pouze k administraci Zboží.cz. K ostatním srovnávačům musíme použít přímo Vaše přihlašovací údaje včetně Vašeho hesla.

Zboží.cz

Pomocí odkazu klient.seznam.cz se přihlásíte do Vaší klientské zóny. Na hlavní stránce je třeba vybrat z levého menu Nastavení a poté Účty s přístupem k mému účtu.

Zde pak v pravém horním rohu klikněte na Nabídnout přístup.

Otevře se Vám okno, kde vyplníte e‑mailovou adresu marketing@mimedigital.cz abyste nám udělili přístup. Dále je třeba vybrat udělení přístupu do Zboží.cz, do Vaší klientské zóny přístup nepotřebujeme a opět musíme vystupovat v roli Správce.

Vše potvrdíte tlačítkem Nabídnout přístup a tím nám odešlete žádost o propojení, kterou obratem schválíme. Občas se stane, že nám Vaše nabídka přístupu nedorazí a je třeba zvolit opačný postup, tedy že my požádáme Vás. Tedy jednoduše potřebujeme Vaši e-mailovou adresu, pomocí které se do Klientské zóny přihlašujete a kterou naleznete v pravém horním rohu.

Heureka

Heureka nám neumožňuje vytvářet podúčty, proto se přihlašujeme pomocí přihlašovacího mailu a hesla, které budeme potřebovat nasdílet.

Google Tag Manager

Přihlaste se do Google Tag Manager pomocí odkazu tagmanager.google.com. Zvolte možnost Správa uživatelů v části Správce.

Nového uživatele přidáte modrým tlačítkem, které naleznete v pravém horním rohu. Vložte e‑mailovou adresu mime digital – marketing@mimedigital.cz a opět nám udělte přístup Správce a nastavte nám práva pro publikování v daném kontejneru pomocí tlačítka, které naleznete vpravo dole.

Je třeba povolit všechna oprávnění a potvrdit tlačítky Hotovo a Pozvat.

Google Search Console

Pro přihlášení do Vašeho účtu Google Search Console (search.google.com/search-console) použijte e‑mailovou adresu Vašeho google účtu.

Je možné, že neuvidíte název Vašich stránek a pak je tedy třeba kliknout na rolovací menu Vyhledat službu a dole na Přidat službu

V pravé části Předpona adresy URL napište název Vašich stránek a klikněte na Pokračovat.

Je nutné vložit celou URL adresu, tedy ve formátu https://www.vasestranky.cz, kterou velmi jednoduše zkopírujete z prohlížeče.

Vyberte, jakým způsobem ověříte vlastnictví a pomocí tlačítka Hotovo potvrďte.

Pokud používáte na službách Google Tag Manager nebo ​Google Analytics kód, vyberte jednu z těchto možností (také je možné propojit Google Search Console s účtem Google Analytics). Abyste dosáhli trvalého ověření, použijte možnost Poskytovatel názvu domény. V případě jakýchkoliv nejasností se na nás neváhejte obrátit. Na stránce search.google.com/search-console najděte dole vlevo Nastavení (ikona ozubeného kolečka) a klikněte na něj.

Pokračuje na Uživatelé a oprávnění.

Přidejte uživatele (modré tlačítko vpravo nahoře).

Zadejte e-mailovou adresu mime digital marketing@mimedigital.cz, poté od Vás potřebujeme Úplné oprávnění a vše potvrďte tlačítkem Přidat.

Google Merchant Center

Přihlašte se ke svému účtu pomocí odkazu https://merchants.google.com/ Vpravo nahoře najděte ikonku ozubeného kolečko a na tu klikněte a poté klikněte na Přístup k účtu.

Pokračujte kliknutím na +Přidat uživatele.

Zadejte e-mailovou adresu mime digital marketing@mimedigital.cz

Opět od Vás potřebujeme oprávnění Správce a vše potvrďte kliknutím na Přidat uživatele.

Mergado

Aby bylo možné předat nám Váš přístup, je nutné mít založený alespoň jeden export.

To se dá udělat dvěma způsoby:

  • Buď klikněte na levé menu a vyberte Oprávnění

Nebo jděte na Seznam exportů e-shopu a klikněte na Oprávnění e-shopu (ikonka tří osob)

Následně uvidíte na pravé straně možnost Pozvat uživatele. Vyplňte e‑mailovou adresu mime digital pristup@mimedigital.cz a úroveň Oprávnění musí být Zápis. Následně už jen odešlete pozvánku.