Zpět
Marketing 20.03.2023

Elektromobilita

Michal Mervart Michal Mervart

Prezentace výsledků projektu v rámci programu OPPIK

V letech 2019 – 2020 společnost Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.) realizovala projekt Elektromobilita v rámci programu Nízkouhlíkové technologie, který spadá pod Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (2013 – 2020).

Implementace inovativní technologie čisté mobility do společnosti Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.) proběhla skrze pořízení 1 ks elektromobilu (BEV) v kategorii M1.

Využívání elektromobilu ve společnosti Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.)  je hodnoceno pozitivně:

“Elektromobilita je rychle rostoucím trendem, který se snaží snížit znečištění ovzduší a omezit závislost na fosilních palivech. Mezi nejpopulárnější elektromobily patří automobily Tesla, které nabízejí špičkové technologie a vysokou výkonnost.

Kromě vysoké výkonnosti a dostupnosti nabízejí elektromobily Tesla také mnoho dalších výhod. Například jsou velmi tiché a pohodlné, mají nízké náklady na údržbu a jsou šetrné k životnímu 


Společnost Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.) do svého majetku pořídila elektromobil Tesla Model 3.

prostředí. Navíc jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako například autonomním řízením, což umožňuje řidičům užívat si pohodlnou a bezpečnou jízdu.

Elektromobilita je budoucností automobilového průmyslu a proto jsme využili projekt Elektromobility, díky kterému jsme zakoupili elektromobil Tesla. Díky své vysoké výkonnosti, dostupnosti a nejmodernějším technologiím jsou elektromobily Tesla jedněmi z nejlepších elektromobilů na trhu.

Díky projektu Elektromobilita jsme mohli elektromobil Tesla využít na pohodlné cestování na pracovní cesty a jednání. Tím jsem přispěli k lepšímu životnímu prostředí, jelikož elektromobily výrazně snižují emise škodlivin a přispívají k čistšímu ovzduší.

V rámci projektu jsme mohli naši firmu posunout v oblasti CSR aktivit, díky čemu jsme zvýšili svou konkurenceschopnost a image a to hlavně v oblasti snižování emisí škodlivin, které běžné automobily se spalovacími motory vypouštějí do ovzduší. 

Celkově lze říci, že elektromobilita má potenciál se stát klíčovým faktorem v boji proti klimatickým změnám a zlepšit kvalitu ovzduší ve městech. Je tedy důležité, aby vlády a automobilový průmysl podporovaly další vývoj elektromobilů a nabíjecí infrastruktury, aby se elektromobilita mohla stát skutečnou alternativou k tradičním spalovacím motorům.”

Název programu, ze kterého byl projekt podpořen – Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Nízkouhlíkové technologie, Výzva IV. programu  podpory Nízkouhlíkové technologie – Elektromobilita.

Název projektu v rámci programu – Elektromobilita – Meril Company, s.r.o.

Jméno žadatele – Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.)

Termín realizace – 30. 5. 2019 – 23. 3. 2020

Způsobilé výdaje – Pořízení 1 ks vozidla – elektromobilu v kategorii M1 – celkem 450 000,- Kč. Způsobilé výdaje odpovídají 45% z částky 1 mil. Kč, dle pravidel Výzvy.

Popis projektu – Projekt žadatele Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.) v rámci IV. Výzvy programu podpory NUT zavedl do činnosti podniku inovativní technologie (TRL 9) čisté mobility. V rámci způsobilých výdajů byl pořízen 1x Elektromobil pro vlastní potřebu. Projekt je realizován v Jihomoravském kraji.

  Společnost Meril Company, s.r.o. (nyní mime digital s.r.o.) získala celkovou dotaci ve výši 337 500,- Kč. 
Michal Mervart

Michal Mervart

Founder

V oblasti UX jsem zakotvil v roce 2008. Pracoval jsem pro Notino, CZC další velké e-shopy. Teď společně s týmem i díky těmto zkušenostem zvládat ty nejnáročnější projekty.